Nejlepší hypoteční kalkulačky 2024 – recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Kalkulačka specializující se výhradně na hypotéky


Super přehledné

Srovnání největšího počtu bank


Další na zvážení

Největší porovnávač na trhu


Oblíbená volba

Propojení s poradcem do 5 minut


Nejlepší Hypoteční Kalkulačky – Recenze, Zkušenosti

Investice do nemovitostí jsou u Čechů velmi oblíbené a možná i vy uvažujete nad pořízením bytu či domu. Pokud ale nemáte dostatečnou hotovost, nejspíš vás nemine vyřizování nepopulární, avšak pro spoustu lidí nezbytné hypotéky. Možná vám už teď naskakuje husí kůže z obcházení různých bank a hledání té nejvýhodnější. Naštěstí to jde už i jinak a užitečným pomocníkem jsou v tomto ohledu hypoteční kalkulačky, které fungují online.  

Při výběru hypotéky se můžete spoléhat na služby svého finančního poradce, obejít si banky jednu po druhé na vlastní pěst a nebo využít jednoduché a rychlé metody hypotečních kalkulaček. Jedná se o online platformy, které vám na základě zadaných parametrů najdou tu nejvýhodnější nabídku napříč celou řadou různých bank. Fungují nezávisle a mnohdy zde můžete narazit dokonce i na výhodnější nabídky než přímo na pobočkách různých institucí. Hypoteční kalkulačky jsou nezávazné a hodí se tak i pro orientační výpočty v případech, že pořízení nemovitosti u vás není úplně horkým tématem.

Kalkulačka specializující se výhradně na hypotéky

Jestliže vám nejsou sympatické srovnávače velkého množství různých produktů a hledáte portál zaměřený přímo na hypotéky, jste tu na správné adrese. Najdete tu porovnání od 13 různých společností a vše funguje velmi rychle a online. A to i včetně případného uzavření hypotéky.

Těmto krokům však samozřejmě předchází vytvoření nabídky, k níž je třeba zadat nejen informace k úvěru, ale i kontaktní údaje. Následně vám bude založeno hypoteční bankovnictví, kde uvidíte všechny nabídky hezky přehledně srovnané. Úrokové sazby se aktualizují několikrát denně, takže vybíráte z opravdu nejaktuálnějších dat. Poté můžete z pohodlí domova vyřešit i uzavření úvěru a portál poté za vás bude hlídat, zda se neobjeví výhodnější nabídka a možnost refinancování.

Pozitivní jsou tu také reference lidí, kteří služby využili. Ocenili bychom však alespoň orientační informace o nabídce bez potřeby zadávat kontaktní údaje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnání největšího počtu bank

Energie, mobilní tarif, internet, ale i celou řadu finančních produktů včetně hypoték si můžete porovnat na portálu Ušetřeno.cz. Řadí se tak k těm větším srovnávačům a také k těm starším a známějším.

Hypoteční kalkulačka na tomto portále je jednoduchá a přehledná a porovná vám nabídky hned od 16 bank, což je jedno z nejvyšších čísel v námi hodnocených srovnávačích. Nejvýhodnější nabídku zde uvidíte ihned, stačí zadat cenu nemovitosti, výši půjčky a dobu splácení. Úrok, měsíční splátka i RPSN se zobrazí okamžitě a není třeba zadávat žádné kontaktní údaje. Pokud vás však zajímají bližší informace (např. instituce, od které daná nabídka pochází), bez zadání dalších údajů se už neobejdete.

Pokud se vám některá z nabídek zalíbí, možná oceníte i pomoc portálu s papírováním, domluvením schůzky v bance i některými dalšími náležitostmi. O kvalitách portálu mluví i řada pozitivních recenzí zákazníků. Najdeme ale mezi nimi i ty méně pochvalné, kdy si lidé stěžují na lehce chaotickou práci specialistů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Největší porovnávač na trhu

Porovnej24 je jedním z největších finančních porovnávačů u nás a najít zde můžete nejvýhodnější povinné ručení, cestovní pojištění, dodavatele energií a samozřejmě i hypotéku. Společnost si zakládá na pravdivosti a aktuálnosti uvedených informací a výpočty jsou tak denně prověřovány specialisty. Měli byste tak získat nezkreslené a přesné údaje.

Pokud jde o hypotéky, najdete zde nabídky od 11 bank a objevit tu můžete i speciální úrokové sazby. Zadáte jen opravdu základní informace, takže vyplnění formuláře vám nezabere dlouhou dobu. Srovnávači se nemusíte svěřovat ani se svým telefonním číslem, ale pouze s e-mailovou adresou, což bude jistě mnohým také sympatické, výpočet pak získáte okamžitě a zdarma.

Bonusem jsou zde velmi příznivé recenze zákazníků, kteří oceňují profesionální a milé jednání bez nepříjemného vnucování produktů. Mnozí jsou se službami spokojeni a uvádějí, že se jim díky nim povedlo ušetřit množství peněz.

VÝHODY

NEVÝHODY

Propojení s poradcem do 5 minut

Velmi přehledným a sympatickým dojmem působí už na první pohled kalkulačka od Idealni-hypoteka.cz. Navolíte si cenu nemovitosti, výši půjčky, dobu splácení a fixaci a okamžitě vidíte výši měsíční splátky i s úrokem. Nezjistíte však, o produkt jaké společnosti se jedná, k tomu už je nutné připojení kontaktních údajů. Jakmile je vyplníte, v průměru do 5 minut by se vám měl ozvat specialista a propojit vás přímo s hypotečním poradcem, s nímž si vše upřesníte. Ale nebojte se, stále je vše naprosto nezávazné.

Tento portál nabízí srovnání od 8 různých institucí a nezahrnuje tak všechny banky na našem trhu, což hodnotíme jako mírné negativum. Stejně tak je škoda, že nedohledáme téměř žádné ohlasy zákazníků, kteří služeb společnosti využili.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kalkulačka s okamžitým výsledkem

Netoužíte po tom být propojeni s finančním poradcem a nechce se vám ani nikam zadávat své kontaktní údaje? Pak zabruste na stránky Kalkulackahypoteky.cz. Jedná se čistě o (samozřejmě orientační) výpočet hypotéky na základě výše půjčky a úroku a doby splácení. Částku, kterou byste při zadaných parametrech měsíčně spláceli, zde uvidíte ihned, stejně tak se můžete podívat i na graf splácení a tabulku splátek, kde jsou přehledně rozepsané právě úroky a zůstatek půjčky.

Pro představu o tom, kolik vlastně budete při které sumě splácet a kolik z toho zaplatíte na úrocích, funguje tato kalkulačka skvěle. Nezjistíte tu však, na jaké banky pro vás bude ideální se obrátit, tato platforma vás totiž s finančními institucemi nepropojí.

VÝHODY

NEVÝHODY

Najděte ideálního poradce

Zaloto funguje ve srovnání s dalšími hypotečními kalkulačkami trochu jinak. Na míru vám totiž nevybere přímo ideální finanční produkt, ale konkrétního poradce s nejlepším hodnocením, který se specializuje na oblast vašeho zájmu. S ním vás na základě vaší poptávky propojí a vy, v ideálním případě, s ním už celou věc dotáhnete do konce. Zaloto vybírá ze 600 specialistů s nejlepšími produkty. Sympatické může být zákazníkům i to, že portál nefunguje provizním systémem, ale pouze provozem, a hlavním cílem je tak spokojenost zákazníků a jejich motivace se na portál vrátit.

Hypoteční kalkulačka je zde uživatelsky velmi přívětivá a hrubý odhad splátky zjistíte už po pár kliknutích. Pro bližší informace ale musíte zadat své kontaktní údaje a čekat na telefonát. Mnozí mohou ocenit i mobilní aplikaci, kde uvidíte všechny své poptávky pohromadě a můžete v ní i hodnotit dané specialisty. Aplikace se navíc v blízké době dočká i řady zajímavých vylepšení.

Jako menší mínus zde vidíme to, že nikde není uvedeno, jaké banky pro výpočty zohledňuje. Stejně tak téměř chybí i recenze zákazníků mimo samotný web.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač, kde nabídky vidíte ihned

Hypotecnikalkulacka.cz je dalším ze srovnávačů zaměřujících se přímo na hypotéky. Jeho největší předností je, že zde přehledné nabídky jednotlivých bank včetně výše splátky či požadované minimální výše platu vidíte i bez toho, abyste zadávali údaje o sobě. Pokud se rozhodnete specialisty portálu kontaktovat, mohou vám však vyjednat ještě výhodnější podmínky. K tomu stačí zadat několik doplňujících údajů. Zařídit si tu můžete i americkou hypotéku či refinancování té stávající.

Web je plný užitečných informací, rad i zajímavých čísel a splňuje tak jedno z hlavních poslání portálu, a to maximálně informovat o hypotékách všechny zájemce. Jediné, co nám tu trochu chybí, jsou recenze zákazníků mimo samotný web.

VÝHODY

NEVÝHODY

Okamžitý výpočet splátky & užitečné informace 

Chytrýhonza.cz je populární srovnávač, který vznikl s cílem zpřehlednit svět financí, a kromě porovnání nejrůznějších (nejen) finančních produktů tu najdete i spoustu užitečných informací na povedeném blogu.

Do srovnání hypoték je zahrnuto 12 bank. K základnímu výpočtu a zjištění, jaká bude měsíční splátka, vám stačí znát jen cenu nemovitosti a výši půjčky, zadávat kontaktní údaje není třeba. K tomu, abyste se mohli podívat na porovnání produktů jednotlivých bank a zjistili, která instituce nabízí nejvýhodnější nabídku, už ale budete muset další údaje zadat. Jakmile najdete hypotéku podle svých představ, stačí dohodnout podrobnosti se specialistou společnosti.

Co zde vnímáme jako negativum, je malý počet recenzí klientů, které jsou navíc ne zrovna pozitivní. Zmiňována je především horší komunikace ze strany poradců.

VÝHODY

NEVÝHODY

5 důvodů, proč použít hypoteční kalkulačku

Je jedno, jestli o hypotéce uvažujete spíše ve vzdálenější budoucnosti, nebo je toto téma u vás na spadnutí. Hypoteční kalkulačku se vyplatí využít z mnoha důvodů.

1) Nic nestojí

V první řadě je zcela zdarma. Bude vás stát jen pár minut času, než naklikáte potřebné údaje.


2) Jsou rychlé

V mnoha případech se orientační výši splátky či úrok dozvíte hned, v řádu několika vteřin. Někde bude třeba zadat vaše kontaktní údaje.


3) Nezávislost

Pokud navštívíte přímo pobočku banky, budou vám samozřejmě všude tvrdit, že jejich nabídka je nejlepší. Stejně tak i mnozí poradci spolupracují s vybranými institucemi a nezohledňují všechny nabídky na trhu. Hypoteční kalkulačky však fungují nezávisle a najdou pro vás opravdu tu nejvýhodnější nabídku.


4) Šetří čas

Samozřejmě je tu možnost udělat si průzkum na vlastní pěst, ale kolik by vás obcházení jednotlivých bank stálo času? Hypoteční kalkulačky udělají nepříjemnou práci za vás.


5) Fungují online

Nemusíte nikam chodit, nikam telefonovat, stačí jen zapnout počítač nebo vzít do ruky chytrý telefon. Všechny informace najdete online.

Často kladené otázky

Úroková sazba je částka, kterou musí dlužník zaplatit věřiteli (v tomto případě většinou bance) z jeho pohledávky za určité období. Uváděna bývá v procentech a patří k jedním z hlavních ukazatelů toho, jak moc je pro žadatele daná nabídka výhodná.

Abyste hypotéku získali, je třeba splnit několik podstatných podmínek. Tou první je věk. Je třeba být starší 18 let a zároveň si dobu splácení nastavit tak, abyste vše splatili do 67 let. Další podmínkou je dostatečný příjem, kdy výše splátky nesmí být vyšší než 50 % čistého měsíčního příjmu žadatele. Nesmíte být vedeni v registru dlužníků. Důležitou roli hraje také bonita, tedy schopnost splácet, kdy se kromě výše příjmů dívá banka i na vaše další půjčky a podobně. Ve většině případů je také nezbytné prokázat vlastní zdroje, neboť vám banka půjčí často jen 80 % hypotéky.

Výše úroku je sice podstatná, ale dobré je sledovat i další parametry. Jedním z nich je RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, která udává v procentech částku, kterou nás ročně hypotéka stojí, a to včetně všech poplatků (na rozdíl od úrokové sazby). Roli hraje samozřejmě i měsíční výše splátky a také LTV, tedy loan to value, který udává zjednodušeně částku, kterou vám banka na koupi nemovitosti půjčí. Pokud je LTV 80 %, musíte mít zbylých 20 % ve vlastních prostředcích.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář