Zaplo recenze, zkušenosti a diskuze 2024

Zaplo Recenze, Zkušenosti A Diskuze

Zaplo je služba poskytující krátkodobé mikropůjčky, která láká na rychle schválené peníze, jež bez zbytečných odkladů pošle na účet. To znamená, že vše vyřídíte online a nemusíte nikam chodit. Zaplo funguje od roku 2013 a kromě České republiky působí ještě v dalších 17 zemích světa a hlásá o sobě, že je na trhu mikropůjček jednou z nejvýhodnějších variant. 

Co je Zaplo?

Služba Zaplo je na trhu od toho, aby klientům poskytovala rychlou půjčku s co nejvýhodnějším úrokem. Můžete si půjčit na co chcete, protože je bezúčelová. Důležité je splatit svůj závazek včas a vyhnout se tak zbytečným sankcím a poplatkům, které rozhodně nejsou mírné. Pokud se vám uprostřed měsíce rozbila pračka nebo lednice a vy už nemáte peníze navíc, bude se vám hodit právě krátkodobá půjčka u Zaplo. Peníze s klidem vrátíte třeba hned po výplatě.

Jak funguje půjčka Zaplo? 

Pokud si potřebujete rychle a krátkodobě půjčit peníze, stačí se obrátit na Zaplo. Jestliže se Zaplo ještě nemáte zkušenost, budete mít první půjčku zcela bez úroků tedy za podmínky, že ji stihnete splatit včas. V opačném případě vás čekají poplatky či sankce. Pokud si budete žádat o opakovanou půjčku, pak je roční úroková sazba 279, 83 %. Například pokud si potřebujete půjčit 5 000 Kč na 30 dní, pak po 30 dnech skutečně zaplatíte 5 000 Kč. Pokud si budete žádat o opakovanou půjčku, pak ve stejném případě zaplatíte 6 150 Kč tedy přeplatíte 1 150 Kč.

Jak si u Zaplo půjčit?

Půjčka u Zaplo je vyřešená mrknutím oka. Vše probíhá online na internetu a nemusíte složitě chodit nikam na pobočku. Nejdříve vyplníte žádost, na kterou vám Zaplo zareaguje během pár minut. Poté už jen nahrajete potřebné doklady a dozvíte se, jestli vám žádost o půjčku byla schválena. Pokud ano, peníze vám budou zaslány na váš účet během chvilky. Je velká šance, že vaše půjčka na Zaplo bude bez větších potíží schválena.

Kdo a na co si může půjčit u Zaplo?

Zaplo vyžaduje splnění základních podmínek, mezi které patří plnoletost, české občanství, bydliště v České republice a také musíte vlastnit bankovní účet a mobilní telefon. To jsou všechny základní požadavky. Půjčit si tedy může každý, kdo dosáhl 18 let a potvrdí, že má zaměstnání. Půjčky u Zaplo jsou bezúčelové, nemusíte tedy uvádět, na co si potřebujete peníze půjčit.

Kolik si u Zaplo můžu půjčit a kdy dostanu peníze?

Když si budete u Zaplo půjčovat peníze poprvé, máte možnost půjčit si od 1 000 Kč do 16 000 Kč na 7 až 30 dnů. Podle toho, jestli budete zvládat splácet, vám Zaplo bude zvyšovat limit částky, kterou si můžete půjčit příště. Peníze vám Zaplo pošle do 15 minut po schválení na váš účet a nebo si je můžete vyzvednout v hotovosti na pobočkách Geco. Pokud získáte peníze na splacení půjčky dříve, není problém je poslat s předstihem.

Jaké jsou podmínky půjčky a co budu potřebovat k vyřízení?

Abyste si mohli poprvé půjčit u Zaplo, potřebujete si zvolit vámi vybranou výši půjčky (max. 16 000 Kč) a splnit všeobecné podmínky jako je plnoletost a trvalý pobyt v Česku. Poté už jen potvrdíte žádost identifikační platbou ve výši 0,01 Kč, která slouží k ochraně údajů před zneužitím, z vašeho bankovního účtu. K půjčce u Zaplo nemusíte kromě potvrzení zaměstnání dokládat potvrzení o svých příjmech, proto si případné finanční dopady musíte promyslet sami. Nepotřebujete ani ničím a nikým ručit. 

Jaký je úrok a doba splácení?

První půjčka je opravdu zcela bez poplatků, stačí ji splatit řádně a včas. Další půjčky mají roční úrokovou sazbu 279,83 %. Doba splácení se pohybuje od 7 do 30 dní, což si vyberete sami podle toho, jak vám to nejvíce vyhovuje. Splátky můžete neomezeně prodlužovat, vždy však za poplatek.

Reprezentativní příklad první půjčky:

Výše půjčky: 16 000 Kč

Doba splácení: 30 dnů

Úrok v Kč: 0 Kč 

RPSN: 0 %

Celkem splatíte: 16 000 Kč

 

Reprezentativní příklad opakované půjčky:

Výše půjčky: 16 000 Kč

Doba splácení: 30 dnů

Úrok v Kč: 3 680 Kč 

RPSN: 1141,2 %

Celkem splatíte: 19 680 Kč

Můžu si půjčit, i když jsem v exekuci nebo insolvenci?

V takovém případě vám bohužel nepůjčí ani Zaplo, ani banka. Stejně tak po tom, co se exekuce či insolvence zbavíte, si zhruba 3-5 let nebudete moct nikde půjčit. Poté při případné půjčce musíte počítat s vysokými úroky.

Co dělat, když nebudu moct splácet, je tu možnost pojištění půjčky?

Zaplo nenabízí možnost pojistit si půjčku, nejspíš i proto, že je skutečně krátkodobá. Pokud nezvládnete splácet půjčku, čekají vás vysoké poplatky. Například za zaslanou upomínku zaplatíte 50 Kč, za posunutí splátky o měsíc musíte zaplatit až 3 000 Kč. Je tedy nutné si to předem promyslet a zvážit, jak byste situaci vyřešili, pokud byste peníze na splacení neměli.

Komu se půjčka u Zaplo vyplatí?

Krátkodobé půjčky u Zaplo jsou vhodné zejména pro lidi, kterým vznikly nečekané výdaje před výplatou (například pokazila se lednička a je nutné hned pořídit novou) za předpokladu, že jste si jistí, že splátku dokážete uhradit celou a včas. U krátkodobých půjček je nutné opravdu přemýšlet, jestli splacení za tak krátkou dobu nebude nad vaše síly. Půjčka není vhodná na věci, které si nutně nemusíte pořizovat, v takovém případě by byla velmi nevýhodná.

Výhody půjček na Zaplo

  1. Možnost půjčit si poprvé bez úroků
  2. Vysoká šance na schválení
  3. Peníze budete mít po schválení půjčky do 15 min na účtě

Nevýhody půjček na Zaplo

  1. Velmi vysoké úroky 
  2. Při včasném nesplacení půjčky hrozí vysoké sankce a poplatky
  3. Úrokové sazby nejsou jednoznačné

Recenze Zaplo 

Rychlá a krátkodobá půjčka u Zaplo je skutečně jednoduchým způsobem, jak rychle pokrýt důležité výdaje a zároveň se půjčky co nejdříve zbavit. Je už na každém, jak s tím naloží a jestli dokáže splácet včas. U první bezúročné půjčky není žádný problém, horší je to u těch opakovaných, které mají vysoké úroky. Na Zaplo je úrok často vyšší než u některých konkurenčních společností, ale za to je vyšší šance, že vám zde půjčku bez problému schválí. Zaplo má pro lepší přehled i mobilní aplikaci, kterou lze stáhnout na Android i App Store.

Co o Zaplo říkají klienti?

Klienti, kteří mají se Zaplo už nějakou zkušenost, si jej často chválí, a to půjčky i samotnou komunikaci se společností, která vždy pomůže a poradí. Jen je nutné vždy, když máte potíž se splácením, dát Zaplo okamžitě vědět. Za žádnou cenu se nedoporučuje začít potíže řešit pozdě. V takovém případě už Zaplo nemusí vyhovět a klient by se donekonečna motal v poplatcích a sankcích, což by mohlo skončit až u soudu. Několik klientů si postěžovalo, že na slibované peníze, které mají po schválení půjčky dorazit do 15 minut, čekali i několik dní. 

Shrnutí

Líbí se vám možnost půjčit si na krátkou dobu? Pak není problém Zaplo vyzkoušet. Bezproblémoví klienti se mohou na službu Zaplo spolehnout a půjčovat si klidně i častěji. Při řádném splácení vám Zaplo zvýší limit, budete si v budoucnu moci půjčit víc peněz. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma Zaplo.

Pokud nebudete půjčku splácet, Zaplo (a stejně tak i banky a další instituce) po vás budou pohledávku vymáhat, a to i soudně. V tom případě byste museli platit soudní poplatky a náklady exekuce, úroky z prodlení, smluvní pokutu ve výši 0,1 % denně z dlužné jistiny a také poplatek 50 Kč za každou písemně zaslanou upomínku (maximálně 3).Zaplo slibuje, že vám dá vědět do několika málo minut od odeslání vaší žádosti. Můžete si tedy být jisti, že na ní pilně pracují a dají vám vědět co nejdříve.Vaše první a bezúročná půjčka může být ve výši od 1 000 Kč do 16 000 Kč a splatit ji musíte nejpozději do 30 dní. 

To Zaplo bohužel neumožňuje. Svůj aktuální úvěr musíte nejdříve splatit a až poté vám bude umožněno čerpat Zaplo půjčku.

Ano, pokud jste si nevzali maximální půjčku (zpočátku je to 16 000 Kč), tak můžete čerpat až do výše svého kreditního limitu. V opačném případě to bohužel nelze.

Důvody mohou být různé. Například máte u jiného poskytovatele jinou půjčku, jste veden v registru dlužníků nebo možná máte prošlou platnost svého občanského průkazu.

Videa

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář