TOP 8: Nejlepší refinancování půjčky 2024 – srovnání, diskuze, zkušenosti

Zajímá vás, kde najít nejlepší refinancování půjčky? Jak vypadají aktuální úroky? A jak najít nejlepší variantu právě pro vás?


Výběr redakce

Půjčka se splátkovými prázdninami

Úroková sazba: od 4,9 %


P2P půjčka

Půjčka od lidí jako vy

Úroková sazba: od 4,99 %


Další na zvážení

Jedna úroková sazba pro všechny

Úroková sazba: 5,9 %


Oblíbená volba

Převedení půjček s odměnou a možností odložení

Úroková sazba: od 6,49 %

Top 8 Nejlepší Refinancování Půjčky – Srovnání, Diskuze, Zkušenosti

Úroky bankovních i nebankovních společností se mění rychlým tempem, stejně tak se obměňují i podmínky a nabízené produkty. Pokud jste si před pár měsíci či lety sjednali půjčku, možná se vám vyplatí poohlédnout se, jestli by to nešlo výhodněji. Přesně tak funguje refinancování. Dnes se podíváme na to, jak refinancování vybrat a kam se aktuálně vydat pro zajímavý úrok.

Refinancování půjčky zjednodušeně znamená její výměnu za nový produkt s výhodnějšími podmínkami. Většinou při refinancování přecházíte od jedné banky k jiné, nemusí to ale být pravidlem. Vše funguje tak, že společnost váš úvěr celý splatí a nabídne vám úvěr ve stejné výši, ale například s lepším úrokem nebo jinak výhodnějšími podmínkami.

Konsolidace znamená sloučení více půjček do jedné u jednoho věřitele. Refinancování se týká pouze jedné půjčky, zpravidla hypotéky, kterou si převedete například k jiné společnosti za výhodnějších podmínek, jak jsme vysvětlili výše.

Podmínky si stanovuje každá banka jinak. Hlavní podmínkou, která se k refinancování váže, je doba fixace. K jejímu konci lze půjčku refinancovat bez pokut a penále, v opačném případě se ale poplatkům nejspíš nevyhnete. Než se rozhodnete přejít, zjistěte si také, jestli změnou banky nepřijdete o některé další výhody (např. výhodnější pojištění apod.).

Půjčka se splátkovými prázdninami

Podle kalkulačky na webu si půjčku až ve výši 1 200 000 Kč můžete převést k Air Bank, která aktuálně nabízí úrok od 4,9 % p.a. Nutno říct, že úrok je počítán individuálně a 4,9 % je bonusová sazba. Dosáhnout však na ni lze jednoduše, stačí včas splácet. Air Bank dále láká na možnost splátkových prázdnin, kdy si dvakrát do roka můžete půjčku o měsíc posunout. Nárok na prázdniny ale nevzniká automaticky a banka vám jej musí nejprve schválit. Půjčku si můžete pojistit, převod půjčky můžete provést i v mobilní aplikaci, pokud jste klientem banky. Předčasné splacení je zde zdarma a pokud první půjčku splatíte do 30 dnů, vrátí vám banka i úroky. Kolik a zda převedením půjčky k Air Bank ušetříte, si jednoduše spočítáte na webu. 

Úroková sazba: od 4,9 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 200 000 Kč
Měsíční splátka: 2 315 Kč
Doba splácení: 10 let
Roční úrok: 6,9 %
RPSN: 7,13 %
Přeplatek: 77 703 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Půjčka od lidí jako vy

Pokud se vám nechce do klasické banky, můžete své závazky refinancovat prostřednictvím nebankovních půjček. Zonky vešly ve známost díky P2P principu, kdy zde lidem půjčují další běžní lidé. Kladně hodnotíme stránky společnosti, které jsou přehledné a díky kalkulačce si zde snadno spočítáte, kolik můžete ušetřit. Půjčit si můžete až 1 200 000 Kč, úrok začíná na 4,99 % (končit ale může až na 19,99 %). Půjčku si lze pojistit, předčasné splacení nebo mimořádné splátky jsou zdarma. 

Zonky potěší ty, kdo řeší rádi vše online. Žádné pobočky nemají, takže pokud preferujete osobní jednání, nejspíš se budete muset poohlédnout jinde, nebo se spolehnout na telefon či internet. 

Úroková sazba: od 4,99 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 150 000 Kč
Měsíční splátka: 3 030 Kč
Doba splácení: 60 měsíců
Roční úrok: 6,99 %
RPSN: 8,11 %
Přeplatek: 31 738, 38 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna úroková sazba pro všechny

Nízký úrok se u řady institucí často váže k dalším podmínkám a ve finále na něj dosáhne jen málokdo. Max banka a produkt Refixo se k této otázce staví jinak a úrok 5,9 % nabízí pro všechny s jedinou podmínkou, která je však pochopitelná – splácet včas. Pokud se vám to nepodaří, čeká vás úrok vyšší, a to 11,99 %. Půjčit si tu můžete až 1 milion korun, možné ušetření si snadno spočítáte na kalkulačce na webu. Vše i tady vyřídíte online za pár minut. Ze Refixo získala banka také první místo v žebříčku portálu Finparáda.cz.    

K úvěru získáte běžný Neo účet, z něhož je třeba půjčku splácet. Má spoustu výhod (například to, že se vám úrokem 4,61 % úročí i běžný zůstatek na účtu), ne každý ale bude z této povinnosti nadšený. 

Úroková sazba: 5,9 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 400 000 Kč
Měsíční splátka: 6 610 Kč
Doba splácení: 72 měsíců
Roční úrok: 5,9 %
RPSN: 6,17 %
Přeplatek: 75 920 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Převedení půjček s odměnou a možností odložení

UniCredit Bank nabízí pro refinancování půjček produkt Presto Půjčka. Úroková sazba se aktuálně pohybuje od 6,49 %, a přestože na trhu najdete i nižší, má pro klienty tato varianta jiné výhody. Za převedení můžete získat odměnu až 10 000 Kč (1 000 Kč za každých 100 000 Kč Presto Půjčky), až pětkrát lze odložit splátku, a pokud si k bance přesměrujete i svou výplatu, může se vám snížit úroková sazba o 2 %. Půjčit si lze až 1 250 000 Kč. Na rozdíl od některých jiných bank zde zaplatíte poplatek za sjednání půjčky ve výši 1 500 Kč. 

Úroková sazba: od 6,49 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 202 000 Kč
Měsíční splátka: 3 019 Kč
Doba splácení: 87 měsíců
Roční úrok: 7,29 %
RPSN: 7,77 %
Přeplatek: 60 925 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Půjčka bez zbytečných poplatků

S Repůjčkou si jednu nebo více půjček můžete převést k Raiffeisenbank. Půjčit si tu můžete až milion, vše vyřídíte online a nečekají vás tu žádné poplatky za sjednání, mimořádné splátky ani předčasné splacení. Nechybí ani kalkulačka na webu, kde uvidíte orientační výši splátky. Obejdete se i bez ručitele, které některé banky u vyšších úvěrů mohou vyžadovat. Spolu s půjčkou vám zde založí i běžný účet, z něhož je třeba půjčku splácet. Přestože skýtá řadu výhod a jeho vedení je zdarma, nemusí tato varianta sedět každému. 

Úrok je v případě této půjčky uveden v rámci reprezentativního příkladu a kalkulačky, to, zda je finální, se ale nedočteme. 

Úroková sazba: od 6,7 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 290 000 Kč
Měsíční splátka: 3 323 Kč
Doba splácení: 120 měsíců
Roční úrok: 6,7 %
RPSN: 6,9 %
Přeplatek: 108 760 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Refinancování a konsolidace v jednom produktu

Optimální půjčka od KB slouží k refinancování i konsolidaci. Její výhodou je, že si k bance můžete převést závazky až do 2 500 000 Kč, což je jedna z nejvyšších částek v našem srovnání. Dalším plusem je pak bonus ve výši až 25 000 Kč. Získáte jej jednoduše. Z vašich konsolidovaných půjček vám banka vyplatí bonus 1 % z jejich výše. Stejně jako u většiny jiných společností je i zde možnost online sjednání a předčasného splacení zdarma. Kolik můžete ušetřit, si spočítáte v online kalkulačce a sami si můžete upravovat výši a datum splátek. 

Úroková sazba: od 6,9 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 400 000 Kč
Měsíční splátka: 4 651 Kč
Doba splácení: 10 let
Roční úrok: 6,9 %
RPSN: 7,13 %
Přeplatek: 154 886,20 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Odpuštění až 15 splátek

Až 2,5 milionu korun si můžete půjčit v rámci refinancování u České spořitelny. Mezi další výhody patří možnost si upravovat splácení, a to co do výšky splátky i případného odložení, a také odstoupení od smlouvy do 30 dnů. Ani zde nechybí praktická kalkulačka na webových stránkách, klienti banky si mohou půjčku sjednat online v aplikaci George. Největším lákadlem společnosti je ale odpuštění až 15 posledních splátek za řádné splácení úvěru. Bližší informace k podmínkám této akce na webu nenajdeme. 

Úroková sazba: od 6,99 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 300 000 Kč
Měsíční splátka: 4 186 Kč
Doba splácení: 108 měsíců
Roční úrok: 9,49 %
RPSN: 10,7 %
Přeplatek: 152 061 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Snížení vašeho úroku až o 2 %

mBank láká na snížení úroku vaší stávající půjčky (případně až 10 půjček, i ona totiž nabízí konsolidaci a refinancování v jednom) o 2 %, pokud si ji převedete právě k této společnosti. Samozřejmě se ale k nabídce vážou podmínky. Úrok takto sníží u vaší nejvyšší převedené půjčky a minimální úroková sazba je 6,9 %, maximální pak 15,9 %. Půjčit si můžete až 1 milion korun. O další 1 % si můžete úrok snížit v případě, že si k půjčce sjednáte i pojištění.  

Obejdete se tu bez dokládání příjmů. K půjčce neplatíte poplatky za vyřízení nebo mimořádné či předčasné splacení. Podle svých možností si přizpůsobíte výši splátky, den splátky a splátku jistiny můžete odložit až o 6 měsíců.

Úroková sazba: od 6,9 %

Reprezentativní příklad
Půjčka: 150 000 Kč
Měsíční splátka: 2 622,67 Kč
Doba splácení: 72 měsíců
Roční úrok: 7,9 %
RPSN: 8,19 %
Přeplatek: 38 832,24 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat refinancování půjčky

Váháte, k jaké společnosti se za refinancováním vydat? Zodpovězte si tyto body. 

1) Kolik chcete půjčit?

Odpíchnout se při hledání společnosti můžete od výše svého závazku. Některé banky vám nepůjčí více než 1 milion, další mohou být štědřejší. Pokud je tedy vaše půjčka vysoká, právě to vám protřídí možnosti.


2) Dosáhnete na proklamovaný úrok?

Všichni známe lákadla společností na úrok “od”. Jenže ve finále se často ukáže, že na něj dosáhnete jen při splnění celé řady podmínek. Zjistěte, jaký bude skutečný úrok.


3) Jak vypadá RPSN?

A úrok není všechno, dívejte se také na RPSN. V něm je zahrnutý úrok i další poplatky s půjčkou spojené. Dá vám tak lepší přehled o tom, kolik přeplatíte.


4) Jaké jsou další podmínky?

Povinné sjednání dalších produktů, jako je běžný účet, přesměrování výplaty k bance a další podmínky můžou být pro získání výhodného úroku nutností. Zjistěte vše včas.


5) Chcete i pojištění?

V některých případech je pojištění schopnosti splácet nezbytné, někdy vám může ušetřit procenta z úroku, někdy se prostě může “jen” hodit. Je dobré mít přehled o tom, jak se k pojištění staví vybraná banka a zda jej vůbec nabízí.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma refinancování půjček.

Většina společností nabízí refinancování půjček do 1 milionu korun, najdou se ale i společnosti, které vám takto půjčí až 2,5 milionu.

RPSN je zkratkou pro roční procentní sazbu nákladů. Kromě úroků zahrnuje i další poplatky a náklady, které se k půjčce vážou, a porovnáním tohoto údaje tak můžete zjistit, jaká půjčka je výhodnější.

Videa

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář