Provident recenze, zkušenosti a diskuze 2024

Provident Recenze, Zkušenosti A Diskuze

Provident Financial nabízí nebankovní půjčky. Stejně jako všichni poskytovatelé nebankovních úvěrů cílí na snadné a rychlé vyřízení, které uživatel zaplatí vyššími úroky. Nebankovní půjčky obecně lidé volí v situaci, kdy jinou možnost nemají, ať už jde o financování podnikání nebo řešení obtížné životní situace. Všichni poskytovatelé půjček ale nejsou stejní. Přečtěte si naše hodnocení Providentu, ať víte, zda se půjčka u této společnosti hodí právě pro vás.

Co je Provident?

Provident Financial je poskytovatel nebankovních půjček. Dlouhou tradici má zejména ve Velké Británii, kde funguje od roku 1880. V České republice působí od roku 1997. Za tu dobu si získal oblibu mnoha zákazníků. Sází na transparentnost, přímočarou komunikaci a individuální řešení pro klienty. Jako všechny nebankovní instituce slýchá kritiku za to, že poskytuje vysoké úroky lidem, kteří mají problém zaplatit třeba i základní náklady na živobytí. Provident se ale roku 2011 a 2012 umístil na prvním místě v rámci hodnocení etického přístupu organizace Člověk v tísni. Dlouhodobě spolupracuje na projektech posilujících finanční gramotnost. Mezi podobnými institucemi, které v mnoha případech uživatelům skutečně vytrhnou trn z paty, patří mezi ty nejslušnější.

Jaké typy půjček Provident nabízí?

Provident Financial nabízí čtyři základní typy úvěrů. Konkrétní podmínky u každého z nich se ale liší případ od případu. Společnost postupuje hodně individuálně. Pokud nevíte, jaký produkt zvolit, můžete využít dobrou kalkulačku, kterou najdete na jejich stránkách.

1) Provident

Základní půjčkou, kterou Provident nabízí, je Půjčka Provident. Úvěr si můžete vzít na dobu od 6 do 36 měsíců. Výplatu lze provést pouze na účet a to do 7 dnů od uzavření smlouvy. 

Výše půjčky:3 000-130 000 Kč
Výše úroku: od 13,59 %
Doba splácení: 6-36 měsíců
Další podmínky:peníze na účet

Reprezentativní příklad

Výše půjčky: 50 000 Kč

Doba splácení: 24 měsíců

Výše splátky: 2757 Kč

RPSN: 32,49 %

Celková částka: 66 149 Kč

2) Provident s balíčkem Plus

Základní půjčku Provident lze obohatit o balíček Plus. Ten přidá další funkcionality. Především nabízí vyplacení hotových peněz na ruku ihned. Jako bonus nabízí splátkové prázdniny.

Výše půjčky:3 000-130 000 Kč
Výše úroku: od 13,59 %
Doba splácení: 6-36 měsíců
Další podmínky:platba na ruku, výplata ihned

Reprezentativní příklad

Výše půjčky: 50 000 Kč

Doba splácení: 24 měsíců

Výše splátky: 2757 Kč

RPSN: 32,49 %

Celková částka: 66 149 Kč

3) 10+1

Půjčka 10 + 1 nabízí možnost půjčit si menší obnos s nižším úrokem. Ten si navíc můžete spočítat poměrně snadno. Maximální částku 30 tisíc splácíte vždy v 11 měsících. Tedy 11× 10 % půjčené částky.

Výše půjčky:10 000-40 000 Kč
Výše úroku: 10 %
Doba splácení: 11 měsíců
Další podmínky:peníze na ruku nebo na účet

Reprezentativní příklad

Výše půjčky: 20 000 Kč

Doba splácení: 11 měsíců

Výše splátky: 2 000 Kč

RPSN: 21,31 %

Celková částka: 22 000 Kč

4) Creditea – online půjčka

Creditea je půjčka, která lidem v nejisté situaci poskytne finanční polštář, ze kterého si odeberou jen tolik, kolik skutečně potřebují. Je totéž jako jít v bance do mínusu. Zde se samozřejmě liší výše úroku.

Výše půjčky:3 000-130 000 Kč
Výše úroku: od 9,84 %
Doba splácení: 6-36 měsíců
Další podmínky:platba na účet, sjednání online, flexibilní splácení

Reprezentativní příklad

Výše půjčky: 10 000 Kč

Doba splácení: 14 dní

Výše splátky: 10 138 Kč

RPSN: 43,27 %

Celková částka: 10 138 Kč

Jak si u Provident půjčit?

Nejprve na stránkách Providentu vyplníte online žádost o půjčku nebo zavoláte na jejich infolinku. Následně vás kontaktuje operátor a sjednáte si schůzku s finančním poradcem. Ten přijede většinou k vám domů nebo si zvolíte místo setkání. Pečlivě si přečtete smlouvu, kterou následně podepíšete. Pokud zvolíte půjčku s platbou v hotovosti, dostanete peníze rovnou. Na účet vám přijdou do sedmi dní.

Výjimkou je online půjčka Creditea, kdy celý proces proběhne online a peníze vám přijdou do 15 minut.

Jaké jsou podmínky půjčky a co budu potřebovat k vyřízení?

Podmínky půjčky u nebankovních institucí jsou vždy o něco méně přísné než u banky. Ale ani zde nejsou možnosti bezmezné. Kromě plnoletosti je zásadní podmínkou pobyt na území ČR, který musíte doložit. Provident ale půjčuje i cizincům, kteří u nás trvale nebo dlouhodobě žijí. Společnost si také ověřuje, zda budete schopni splácet. Nemusíte být nutně zaměstnaní, ale musíte doložit, že máte stálý zdroj příjmu.

Podmínky pro poskytnutí půjčky

 • věk min 18 let
 • trvalý nebo dlouhodobý pobyt na území ČR
 • stálý zdroj příjmů

Ke sjednání půjčky musíte předložit:

 • platný průkaz totožnosti (OP u občanů ČR, jinak cestovní pas)
 • něco, čím doložíte pravidelný příjem (výplatní pásky či složenky, výpis z účtu, v případě OSVČ daňové přiznání a živnostenský list, příp. rozhodnutí o přiznání dávky u důchodců, osob na rodičovské dovolené či nezaměstnaných)
 • doložení bydliště, není-li uvedeno v OP (SIPO, nájemní smlouva)

Kdo a na co si může půjčit u Provident?

U Providentu si může půjčit každý, kdo má trvalý nebo dlouhodobý pobyt na území ČR. Český občan nebo cizinec. Provident trvá na doložení trvalého přijmu, ale je lhostejno, zda jde o osobu na mateřské dovolené, důchodce, podnikatele nebo zaměstnance.

Společnost Provident se neptá, na co peníze využijete. Můžete s nimi naložit, jak uznáte za vhodné.

Výhody půjček Provident

 1. Online půjčka Creditea – půjčíte si, co skutečně využijete
 2. Rychlé vyřízení
 3. Peníze na ruku nebo na účet
 4. Možnost předčasného splacení bez navýšení
 5. Splátkové prázdniny
 6. Přehledný web
 7. Šikovná kalkulačka, která ukáže skutečnou cenu
 8. Transparentní jednání

Nevýhody půjček Provident

 1. Vysoký úrok
 2. Fixně daná výše splátky
 3. Musíte doložit pravidelný příjem
 4. Nutnost osobní schůzky s obchodním zástupcem
 5. Nepůjčí vám, pokud jste v exekuci nebo v insolvenci
 6. Vysoké poplatky, pokud se opozdíte s platbou splátky
 7. Pojištění schopnosti splácet nemusí pokrýt celou dlužnou částku 

Recenze Provident

Provident Financial patří mezi poskytovateli nebankovních půjček mezi ty nejsolventnější. Nabízí široké spektrum uživatelských úvěrů. Můžete si půjčit na ruku nebo na účet. Peníze dostanete rychle. Poskytnuté informace jsou transparentní. Pokud budete pečlivě číst smlouvy a další poskytnuté dokumenty, nemělo by vás čekat žádné nepěkné překvapení.

Komunikaci s infolinkou i s finančními poradci si zákazníci veskrze chválí. 

Provident nabízí bonusové služby jako splátkové prázdniny, pojištění schopnosti splácet nebo předčasné splacení bez navýšení. Do 14 dnů navíc můžete od smlouvy bezplatně odstoupit.  

Uživatelsky je platforma Providentu velmi příjemná. Web je přehledný, dobře se v něm orientuje. Při vyplňování žádosti vás navádí, takže nemusíte tápat.

Některým zákazníkům nemusí vyhovovat osobní schůzka s poradcem. Podle uživatelských recenzí jsou ale obchodní zástupci Providentu ochotni domluvit si různá místa schůzky. Nemusí jezdit k vám domů.

Ze srovnání s jinými nebankovními půjčkami vychází Provident Financial dobře. Jako u všech těchto produktů zaplatíte rychlost a diskrétnost vysokým úrokem. Stejně jako ostatní poskytovatelé zápůjček si účtuje víc než jen úrok, jaký vidíte v reklamě. Na druhé straně ale nabízí na svém webu kalkulačku, která i další poplatky ukáže. Můžete si tak sami předem spočítat, kolik dohromady zaplatíte. Uživatelé v recenzích nepíší nic o tom, že by se zástupci Providentu někdy od smluv odchýlili nebo že by tajili informace.

Provident si velmi zakládá na dobré pověsti. Je to právě pověst poctivého bankéře a spolupráce s různými institucemi (např. Člověk v tísni), která ho odlišuje. Díky ní se drží na špičce. Dá se tak říct, že co si zde dohodnete, tak platí.

Pokud ne, máte se na koho obrátit. Provident na stránkách uvádí číslo, kam můžete zavolat, pokud s vámi jejich zástupce nejednal podle jejich etického kodexu. Velmi dobře hodnotíme také možnost splátkových prázdnin.

Co o Provident říkají klienti?

Když čteme recenze, musíme pečlivě rozlišovat. Klienti, kteří věděli, jakou službu využívají, většinou hodnotí Provident pozitivně. Vzali si půjčku a věděli, že na úrocích a poplatcích zaplatí mnohem víc. Ti hodnotí kladně hlavně komunikaci se zástupci. Zmiňují ochotu finančního poradce, slušný přístup. Neobjevují se recenze, které by psaly o tajení informací nebo lhaní.

Druhou skupinu recenzentů tvoří ti, kteří si předem nepřečetli podmínky, neprošli smlouvu a nevěděli nic o výši úroků a dalších poplatcích. Určitě minimálně v některých případech mohla být vina na straně zástupce firmy, který něco zamlčel nebo schválně neuvedl, aby udělal obchod. Nicméně i z těchto recenzí je zřejmé, že kdo si všechno předem propočítá a přečte smlouvy, neměl by být nepříjemně překvapen.

Shrnutí

Provident Financial patří mezi nejoblíbenější poskytovatele nebankovních půjček u nás. Služba jako taková se nedá označit za výhodnou, protože si účtuje velmi vysoké úroky. Na druhé straně podmínky pro půjčku jsou zde mírnější než v případě banky. Přehledné stránky, velké množství produktů a hlavně kalkulačka přímo na webu nabízí klientům možnost včas a s předstihem se rozhodnout, zda se pro ně služba hodí. Jako skvělé hodnotíme také splátkové prázdniny a pojištění schopnosti splácet.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma Provident.

Ne, Provident nevyžaduje pro poskytnutí půjčky ručitele.

Od smlouvy můžete odstoupit bezplatně do 14 dnů od jejího podpisu. Oznámit to musíte písemně.

Ano, půjčku můžete doplatit kdykoliv.

Smlouva se u Providentu nepodepisuje na pobočce. Obchodní zástupce firmy přijede k vám domů nebo si s ním domluvíte schůzku na jiném místě.

Bezhotovostní půjčky platíte na bankovní účet. Pokud jste dostali peníze na ruku, platíte je osobně obchodnímu zástupci. Ten k vám pro peníze přijede domů nebo si s ním domluvíte schůzku na jiném místě.

Počítejte především s úrokem, jehož výše se bude měnit podle nastavení půjčky. Předem si tuto skutečnost zjistíte v kalkulačce na stránkách Providentu. Poté si ji ověřte ve smlouvě před podpisem.

Dále počítejte s poplatky za další služby. Mohou to být: poplatek za zpracování spotřebitelského úvěru, poplatek za zpracování speciálních balíčků, za vyplacení půjčky v hotovosti, za splácení v hotovosti, za pomoc finančního asistenta, za péči o zákazníka. Dále platíte za splátkové prázdniny, garanci celkové ceny, garanci neuplatnění pohledávky v případě úmrtí zákazníka. Dobrovolně můžete platit také pojištění schopnosti splácet. Některé komponenty jsou zahrnuty v balíčku Plus. Všechny ale uvidíte ve své smlouvě. Čtěte a ptejte se. Ve smlouvě vždy najdete celou částku, kterou budete platit.

Provident Financial poskytuje služby v souladu se zákonem. 

Videa

4.9/5 - (104 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář