Férmakléři.cz: recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Chcete prodat nemovitost nebo jiný majetek a hledáte makléře? Přečtěte si naši recenzi služby Férmakléři.cz a zjistěte, zda se vám vyplatí.

Férmakrléři

Když se chystáte prodat nemovitost, jedná se vždy o hodně peněz. Můžete hodně získat, nebo také hodně ztratit. Jde o významný životní krok, který není radno podcenit. Proto je vhodné zvolit služby makléře – tedy profesionála, který sežene vhodného kupce a vše obstará za vás. Na něm často záleží, když se rozhoduje o zisku nebo ztrátě. A oboje může být značné. Problém nastává právě s výběrem vhodného makléře. Na českém trhu jich je přehršel. Jako člověk, který se na realitním trhu nepohybuje, nemáte sami šanci zjistit, který je spolehlivý. Mezi makléři se vyskytuje také mnoho podvodníků nebo diletantů. A vy jim svěřujete často milionové investice. Služba Férmakléři.cz v tomto přišla s velmi nápaditým řešením. Provede za vás srovnání makléřů ve vaší lokalitě a vhodného vám doporučí. Nejedná se tedy o realitní kancelář, ale o online srovnávač. Umí toho ale mnohem víc.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Co platforma Férmakléři.cz nabízí?

Platforma Férmakléři.cz za vás udělá první krok při prodeji nemovitosti. Doporučí vám podle lokality a základních informací o vaší nemovitosti spolehlivého makléře. Klade na makléře ve své databázi jasné požadavky. Současně za vás makléře i osloví a vy tak máte jistotu, že na vás bude mít čas a energii. Získáte tak nejen přehled, ale také kontakt. Zároveň jsou vaše kontaktní informace v bezpečí a nemusíte se bát, že vás následně bude spousta podvodníků sama oslovovat.

Jak fungují služby Férmakléři.cz?

Celý proces je velmi jednoduchý. Přijdete na portál. Popíšete základní informace o nemovitosti, zadáte lokalitu a čekáte. Do 24 hodin vám portál doporučí 3 makléře, ze kterých si jednoho na základě poskytnutých informací vyberete. Celou dobu je využití služby nezávazné. Pokud vám ani jeden makléř nebude vyhovovat nebo si dokonce celý prodej rozmyslíte, tak prostě jen s žádným smlouvu neuzavřete. Nebo ho ani nebudete oslovovat. Až když si jednoho makléře vyberete, společnost ho vaším jménem osloví. Dál už probíhá komunikace s makléřem, který celou transakci přebírá. Služba Férmakléři tak se samotným prodejem nemovitosti nemá nic společného. Pouze zprostředkuje kontakt na makléře. Toho za vás ale už předem prověřila, a to není málo.

Pokud o prodeji nemovitosti teprve uvažujete, můžete si nechat online vypracovat cenový odhad. Pouze zadáte základní údaje o své nemovitosti a během několika minut dostanete na základě dat vytvořený odhad. Ten je samozřejmě hrubší, než kdybyste zvolili služby profesionálního odhadce. Zato ho dostanete online a nezávazně do několika minut.

Platí se u Férmakléři.cz nějaké poplatky?

Služba je zadarmo. Využití je nezávazné. Společnost Férmakléři.cz si nebere provizi, tu platíte až vybranému makléři podle jeho tarifu a ceníku. Právě to, že služba je nezávazná a zdarma, je její hlavní výhodou. Neexistuje totiž důvod k tomu ji nevyzkoušet.

Jaké jsou podmínky služeb Férmakléři.cz?

Pro zákazníka, který chce prodat nemovitost, nestanovuje platforma téměř žádné podmínky. Vyplníte online formulář a čekáte. Sami si vybíráte.

Mnohem zajímavější jsou podmínky, které klade služba na makléře, kteří mohou být uvedeni v jejich databázi. Ti musí mít alespoň 2 roky praxe a v portfoliu alespoň 20 prodaných nemovitostí. Musí se pochlubit pouze pozitivními referencemi. Musí disponovat kvalitně sepsanými smlouvami a být schopni skvělé prezentace. V menších lokalitách, kde je výběr na trhu skromnější, najdete v databázi i trochu horší makléře, ale lze říci, že vždy se v databázi nachází ti, kteří se v dané lokalitě těmto podmínkám nejvíce přiblíží.

Jak najít makléře přes Férmakléři.cz? 

Vy nikoho hledat nemusíte. Služba najde a osloví makléře za vás. Potom celý proces prodeje hlídá. Vy vyplníte online formulář a čekáte. Dostanete 3 vybrané makléře a z nich si vyberete jednoho, kterého za vás Férmakléři.cz osloví.

Zákaznická podpora Férmakléři.cz

Klienti si zákaznickou podporu chválí. Na stránkách chybí online formulář pro chat, ale můžete volat na uvedené číslo nebo psát e-mail. Nutno říci, že vy ale nepotřebujete s platformou mnoho komunikace. Samotný prodej řešíte potom už s vybraným makléřem. Na Férmakléři.cz se budete obracet pouze v případě problémů. Ty by ale právě dobrý výběr makléře měl eliminovat.

Pro koho se služby Férmakléři.cz hodí?

Služba se hodí pro každého, kdo prodává nemovitost. Jelikož je zdarma a nezávazná, tak v podstatě neexistuje důvod, proč ji nevyužít. Samozřejmě, primárně cílí služba na ty, kdo se na realitním trhu moc nevyznají. Troufneme si ale říct, že to platí o většině z nás. Většina lidí prodává dům nebo byt jednou až dvakrát za život. Proto se málokdo v džungli realitního businessu orientuje. Česká realitní džungle je ještě k tomu obzvlášť zarostlá. Působí zde víc makléřů než v sousedním mnohem lidnatějším Německu. Proto můžeme s klidným svědomím využití služby doporučit každému, kdo o prodeji nemovitosti uvažuje.

Výhody a nevýhody Férmakléři.cz

Služba Férmakléři.cz nabízí mnohem větší množství výhod než nevýhod. A to především proto, že neobsahuje skryté poplatky a je nezávazná.

Výhody:

 • Služba je zdarma
 • Žádné skryté poplatky
 • Služba je nezávazná
 • Sami se rozhodnete, zda nakonec služby makléře využijete
 • Záruka, že dostanete nejlepšího makléře v dané lokalitě
 • Makléři v databázi jsou prověřeni vzhledem k možnému podvodu
 • Makléři v databázi musí mít zkušenosti a pozitivní reference
 • Dobrý makléř vám ušetří čas
 • Dobrý makléř zvýší příjem z prodeje vaší nemovitosti
 • Služba ušetří čas spojený s hledáním a prověřováním makléře

Nevýhody:

 • Nejedná se o realitní kancelář, ale o srovnávač a služba tak v právním slova smyslu za služby makléře neručí
 • Zákaznická podpora pouze na telefonu nebo e-mailu v omezené podobě
 • Samotné služby makléře jsou účtovány podle jeho tarifu
 • V některých lokalitách nemusí být tak dobří makléři jako jinde.

Recenze Férmakléři.cz

Vzhledem k tomu, že služba je zdarma a nezávazná, určitě stojí za to ji alespoň vyzkoušet. Dle našeho názoru se jedná o velmi pozitivní počin, který kultivuje českou realitní džungli. Prodej domu nebo bytu patří k velkým životním krokům a pomoc se v tomto ohledu neodmítá. Také recenze zákazníků jsou veskrze pozitivní. Samotný prodej domu nebo bytu už služba Férmakléři.cz nezajistí, ale dobrý makléř, kterého doporučí, ano. Online prostředí je velmi jednoduché, intuitivní a požadavky k vyplnění formuláře nejsou složité. Celý proces prodeje domu se tak s tímto nástrojem značně zjednoduší. Alternativní služby na českém trhu existují, ale není jich mnoho a nechlubí se tolika pozitivními recenzemi.

Co o Férmakléři.cz říkají klienti?

Hodnocení zákazníků a nezávislé recenze pějí chválu. Neobjevují se negativní ohlasy ani na služby dohozených makléřů. Což neznamená, že špatné obchody přes službu nikdy nevznikly. Databáze je obrovská a vybraní makléři jsou jen lidé. Zákazníci z menších lokalit si stěžují, že ne všude vybraní makléři splňují deklarované podmínky. Což padá na vrub faktu, že ne všude se tak kvalitní makléři s dostatečnými časovými kapacitami vyskytují. Je ale třeba toto uvést. Objevila se nepodložená tvrzení, že makléři za svou účast v katalogu platí, což platforma opakovaně popírá. Tyto zprávy v hodnocení ale můžeme přičíst faktu, že společnost Férmakléři.cz na svých stránkách neposkytuje informace o svém financování. Někteří zákazníci tak mohou být vůči službě takto očividně výhodné podezřívaví. 

Shrnutí

Platforma Férmakléři.cz ušetří ohromné množství času a nervů všem, kdo prodávají nemovitost a na realitním trhu se nevyznají. Což je, upřímně řečeno, většina prodejců nemovitostí. Pravidelní prodejci a přeprodejci nemovitostí službu nevyužijí. Ale pokud se spekulováním s byty začínáte, také vy zde můžete narazit na kontakt na spolehlivého makléře, se kterým navážete dlouhodobou spolupráci. Služba je zdarma a je nezávazná. Zprostředkuje kontakt a vy si vyberete. Sami si zvolíte, zda smlouvu s makléřem realizujete. Samotný prodej domu pak už bude v režii vybraného makléře. Platforma Férmakléři.cz za vás udělá ten první krok.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma Férmakléři.cz.

Ano, velmi snadno pomocí webového formuláře vám vyběhne odhad ceny nemovitosti na základě zadaných parametrů. Jedná se o hrubší odhad než v případě využití služeb odhadce, ale je zdarma a dostanete ho do pár minut.

Firma zprostředkuje služby makléře pro široké spektrum nemovitostí. Od garáže nebo sklepa až po rodinný dům.

Videa

Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář